РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000516000<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корнєв А. Ю. 
Героїка Хмельниччини як культурна і мистецька парадигма XVII - XIX століть : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 26.00.01 / А. Ю. Корнєв; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". - Івано-Франківськ, 2014. - 16 c. - укp.

Обгрунтовано концепцію визвольної героїки як культурної та мистецької парадигми, сформованої під впливом "національної революції" на чолі з Б. Хмельницьким, визначено її вплив на розвиток пісенного епосу та українського мистецтва від часів Хмельниччини до кінця XIX - початку XX ст. На основі виокремлення та аналізу категорій "чужі" та "свої" описано "епічний світ" доби Хмельницького. Указано, що "свої" стали джерелом морально-етичних настанов, звідки "зростало" уявлення про справжніх героїв і героїчні вчинки, а зіткнення цих категорій за умов визвольної війни зумовило формування уявлень про національну героїку. Проаналізовано національну героїку, яка постає через образи Б. Хмельницького та його полковників (І. Богуна, С. Морозенка, М. Кривоноса, Д. Нечая). Удосконалено уявлення щодо колективного носія національної героїки, яким у творах пісенної епіки є український народ. На основі визначеної культурної парадигми, заснованої на героїці доби Хмельницького, проведено аналіз "козацького мистецтва" XVII - XVIII ст. З'ясовано, що для цього періоду постать Б. Хмельницького в увібрала у себе уявлення про героїчне в царині мистецтва, сконцентрувавши в образі гетьмана-державника. Висвітлено спільні та відмінні риси у подачі теми героїки Хмельниччини митцями Лівобережної та Правобережної України XIX ст., охарактеризовано причини цих процесів. Набуло подальшого розвитку уявлення щодо "речового портрету" гетьмана Б. Хмельницького, який постає з творів декоративно-прикладного мистецтва козацьких часів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського