РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000516431<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Наєнко Г. М. 
Структурно-семантичні та функціональні параметри староукраїнського наукового тексту XVI - XVIII ст. : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.01 / Г. М. Наєнко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 34 c. - укp.

Увагу приділено встановленню й опису типологічних ознак староукраїнських наукових текстів XVI - XVIII ст., залучених до аналізу з урахуванням реконструйованих уявлень про науку в мовній свідомості того часу, зокрема без розмежування релігійних і світських наукових джерел. Ресурси наукового текстотворення виокремлено з огляду на сучасні функціонально-стилістичні, текстолінгвістичні та комунікативно-функціональні напрями досліджень наукового тексту, зосереджені на вивченні його смислової структури. З уявленням про інформативність наукових текстів пов'язане представлення термінологічної лексики, що виокремлюється з допомогою етимологічних і родо-видових дефініцій. Простежено за формуванням засобів експлікації облігаторних категорій староукраїнського наукового тексту, а саме: маркерів проспекції, ретроспекції, сегментації тексту тощо, вказано на процеси стандартизації, нормування й індивідуалізації в царині наукового текстотворення. Показано, що за експлікацією розмежування старих - нових знань, позначення методів, зв'язності, досліджувані тексти постають як нечітка множина. Запропоновано типологію наукових текстів, що грунтується на протиставленні ядерних - периферійних текстотипів, співвідносних із релігійним - світським дискурсом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411647 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського