РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000516551<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Завгородній Ю. Ю. 
Рецепція індійської філософії в Україні: 1840 - 1930-ті роки (історико-філософський аналіз) : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.05 / Ю. Ю. Завгородній; НАН України, Ін-т філософії ім. Г.С. Сковороди. - Київ, 2014. - 36 c. - укp.

Здійснено історико-філософський аналіз рецепції індійської філософії в Україні за майже столітній період: від початку теоретичної зацікавленості академічною спільнотою індійською релігійно-філософською думкою у середині XIX ст. і до кінця 1930-х pp., коли цей інтерес було остаточно перервано Радянською владою. Виділено два етапи рецепції індійської філософії в Україні. Перший етап, розпочавшись у 1844 p., тривав до 1913 - 1914 pp. і характеризується визначальною роллю професійних істориків філософії, які з індійською думкою знайомились опосередковано, завдяки дослідженням європейських індологів. Другий етап розпочинається у 1911 р. і триває до кінця 1930-х pp. Цей етап характеризується визначальною роллю професійних філологів, знавців санскриту, а також інтеграцією у міжнародну індологічну спільноту. Результати рецепції обох етапів не тільки відзначились науковими пріоритетами в Російській імперії, Радянському Союзі та Східній Європі, а і за деякими позиціями зберігають свою актуальність у сучасній історико-філософській індологічній думці. Використано значний обсяг джерел (роботи вітчизняних авторів, індійських філософів, а також індійські сакральні та філософські тексти), дослідження європейських, американських, японських, індійських і російських індологів, які раніше не залучалися, або залучалися вкрай рідко до аналізу у вітчизняній історико-філософській науці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5ІНД)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського