РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000516627<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Невідомий В. І. 
Самоорганізація правової реальності як основа легітимності конституційного законодавства : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / В. І. Невідомий; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2012. - 36 с. - укp.

Досліджено проблеми легітимації основного закону з самоорганізаційних механізмів світу права як особливої форми реальності. Зазначено, що зміст поняття "легітимність" є похідним не лише від суб'єктивного "волевиявлення законодавця" чи "народного схвалення", він має також бути об'єктивно виправданим як динамікою природно-суспільних основ людського буття, так і конкретно-історичними умовами розвитку ціннісних мірил самої "ідеї права". Досліджено ключові тенденції становлення й розвитку уявлень про легітимність політико-правових інститутів, критично проаналізовано найбільш поширені сучасні підходи до тлумачення її змісту й критеріїв з метою удосконалення їх концептуалізацій у напрямку підвищення ступеня практичної дієвості останніх. В результаті багаторівневого структурно-функціонального аналізу правової реальності як відкритого системного утворення, виявлення тенденцій розвитку конституціоналізму в контексті еволюції правового упорядкування суспільства сформульовано методологічні засади соціодинамічного підходу до оцінки легітимності конституційних норм. На основі зазначеного підходу досліджено поточний стан та потенційні перспективи вирішення кардинальних проблем легітимності конституційної реформи в Україні, визначено базові орієнтири вдосконалення вітчизняного конституційного законодавства та розглянуто шляхи його узгодження із спрямуваннями розвитку міжнародних політико-правових інститутів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Х809(4УКР) в

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394115 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського