РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000517062<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ridouane H. 
Casimir force in critical ternary polymer solutions / H. Ridouane, E. -K. Hachem, M. Benhamou // Condensed Matter Physics. - 2004. - 7, № 1. - С. 63-78. - Бібліогр.: 59 назв. - англ.

Розглянуто суміш двох несумісних полімерів A і B, що добре розчиняються в спільному розчиннику, вміщена між двома паралельними пластинами, розділеними скінченною відстанню L. Зазначено, що поблизу точки розчинення вони сильно притягають один з двох полімерів (критична адсорбція). За цих умов пластини знаходяться під впливом ефективної сили, породженої сильними флуктуаціями суміші. Для спрощення припущено, що або обидві пластини притягають той самий компонент (симетричні пластини) або вони віддають перевагу різним компонентам (асиметричні пластини). Симетричним пластинам відповідає сила притягання, асиметричним - відштовхування. Спершу точно розраховано цю силу, використовуючи краплинну модель, і встановлено, що сили притягання та відштовхування загасають подібним чином як <$E L sup -4>. Щоб вийти поза межі краплинної моделі, яка відповідає наближенню середнього поля, та з метою одержати правильний вигляд індукованої сили, застосовано ренорм-груповий підхід щодо теорії поля <$E phi sup 4> (<$E phi> - флуктуація суміші) з двома відповідними граничними умовами на поверхнях. У результаті встановлено, що шукана сила є сумою двох вкладів. Перший з них - це вклад середнього поля, що загасає як <$E L sup -4>, а другий - відхилення, зумовлене сильними флуктуаціями суміші, що зменшується радше як <$E L sup -3>. Це означає, що існує певна відстань кроссоверу <$E L sup *> ~ <$E aN symbol f sup {1 "/" 2}> (<$E a> - розмір мономера, <$E N> - ступінь полімеризації ланцюжків і <$E symbol f> - об'ємна частка мономера), що розділяє характерні відстані двох згаданих режимів. На малих відстанях (<$E L~<<~L sup *>) переважає вплив

середнього поля, тоді як для великих (<$E L~>>~L sup *>) більш важливим стає флуктуаційний вклад.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41279 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського