РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000517561<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ciach A. 
Mesoscopic description of network-forming clusters of weakly charged colloids / A. Ciach, W. T. Gozdz // Condensed Matter Physics. - 2010. - 13, № 2. - С. 23603. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

У межах мезоскопічної польової теорії вивчаються системи, що складаються зі сферичних заряджених частинок у розчинниках, які містять контріони та індукують короткосяжне притягання. Розглянуто наближення середнього поля (СП) і слабке впорядкування, а також властивості потенціалів, що складаються із сильного короткосяжного притягання та слабкого далекосяжного відштовхування (SALR) у контексті формування неоднорідного розподілу частинок на мезоскопічних масштабах довжин замість макроскопічного фазового відокремлення. Було показано, що формуються сферичні, циліндричні та щілиноподібні кластери частинок, і для достатньо низьких температур ці кластери формують впорядковані періодичні об'ємоцентричні, гексагональні та ламеларні фази. Крім того, було передбачено гіроїдну фазу, в якій формуються два переплетені регулярні мережоподібні кластери, що розгалужуються в потрійному з'єднанні. Знайдено, що за відповідного масштабування густини та температури, лінії співіснування між різними впорядкованими фазами є універсальними в наближенні СП, за винятком гіроїдної фази. Визначено фазову діаграму для двох виборів потенціалу SALR: такого, що відповідає великій області притягувальної частини потенціалу, та такого, що відповідає малій області притягання. Виявлено, що область стабільності гіроїдної фази дуже слабо залежить від форми потенціалу SALR у межах наближеної теорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г612.3 + В372.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41279 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського