РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000518382<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dobrotvorskaya M. V. 
Light-induced reaction of Cu with Cl: Efficiencies above unity, excitation, amplification and diffusion processes / M. V. Dobrotvorskaya, I. V. Krasovsky, P. V. Mateychenko, V. M. Stepanenko, A. V. Tolmachev // Functional Materials. - 2002. - 9, № 4. - С. 661-681. - Бібліогр.: 55 назв. - англ.

Фотоіндуковані реакції здійснено синхротронним випромінюванням з частотно-диспергованим спектром у діапазоні від 200 до 120 нм на полікристалічних пластинах Cl, закритих тестовою маскою під тиском <$E roman Cl sub 2> від <$E 10 sup -1> до <$E 10 sup -7> мбар. Дослідження топології одержаних плівок <$E {roman CuCl} sub x> за допомогою методів АМС та СЕМ виявило як селективну реакцію з присутністю кратерів (опромінені області), так і неселективну реакцію (затінені області). Джерелом неселективної реакції служить дисоціація молекул <$E roman Cl sub 2> за рахунок фотонів у діапазоні від 140 до 120 нм, її квантовий вихід досягає значень від 200 до 1400; для цього кожен атом Cl генерує від <$E 2~cdot~10 sup 6> до <$E 10 sup 8> молекул <$E {roman CuCl} sub x>. Джерелом селективної реакції служить дисоціація фізично-сорбованих молекул <$E roman Cl sub 2>, і її квантовий вихід досягає значень від 2 до 10 у двох смугах з максимумами 144 і 170 нм. За даними профілювання сполук вздовж глибини за допомогою ОЕС, РФЕС і розпилення, перетворення верхнього шару, що пасивує CuCl у <$E {roman CuCl} sub 2>, ідентифіковано як процес, який прискорює обидві реакції. Дослідження залежності швидкості реакцій від тиску й інтенсивності випромінювання виявили термозалежну дифузію з глибиною в декілька мкм, що пов'язано з поверхневою дифузією у випадку <$E roman Cl sub 2> і об'ємною дифузією вздовж меж зерен у випадку Cu. Коефіцієнт прилипання <$E roman Cl sub 2> (під час фотостимульованої реакції) перевищує коефіцієнт прилипання темпової реакції більш ніж на порядок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6 + В377.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського