РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000519335<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lazuta A. V. 
Paramagnet-to-ferromagnet and insulator-to-metal phase transitions in La0,88MnO2,95 / A. V. Lazuta, V. A. Ryzhov, V. P. Khavronin, Yu. P. Chernenkov, O. P. Smirnov, P. L. Molkanov, I. O. Troyanchuk, V. A. Khomchenko // Functional Materials. - 2010. - 17, № 1. - С. 11-17. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Представлено результати структурних нейтронно-дифракційних досліджень та дані про транспортні й магнітні властивості (лінійної й нелінійних (другого та третього порядку) сприйнятливостей) для полікристалічного металічного La0,88MnO2,95. Ця сполука зазнає фазових переходів парамагнетик - феромагнетик (П-Ф) (<$E T sub C~=~244> K) та ізолятор - метал (<$E T sub IM~=~253~roman K~>>~T sub C>) та виявляє колосальний магнітоопір поблизу <$E T sub IM>. Аналіз дифракційних даних виконано з використанням ромбоедричної просторової групи (R3c) у температурній області 4 - 300 К. За даними <$E M sub 2 ( H , ~T)>, нижче <$E T sup *~=~258> K ФМ кластери з'являються у ПІ матриці, яка зазнає переходу другого роду. На відміну від традиційно допованих аналогів, ця сполука виявляє кластерний стан у високо симетричній ромбоедричній фазі. Концентрація ФМ кластерів зростає при охолодженні, так що при температурі нижче <$E T sub IM> вона вища від порога протікання, і зразок виявляє металічну поведінку. T-еволюція цього кластерного стану несподівано виявляється дуже близькою до еволюції цього стану в ізоляторному La0,88MnO2,91 з Ф основним станом. Показано, що це призводить до певних обмежень на структуру ФМ перколяційної мережі, яка формується при <$E T sub IM>. Критична поведінка цієї системи має складний характер в основному внаслідок виникнення нескінченного ФМ кластера нижче <$E T sub IM> та його взаємодії з ПІ матрицею.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.251 + В379.273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського