РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000520025<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Усачова О. В. 
Алгоритм ведення інфікованих цитомегаловірусом дітей раннього віку: клініко-патогенетичне обгрунтування / О. В. Усачова // Соврем. педиатрия. - 2014. - № 1. - С. 68-74. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - розробка алгоритму ведення інфікованих цитомегаловірусом дітей раннього віку на підставі поглибленого аналізу клініко-імунологічних даних, одержаних у динаміці спостереження хворих. Під спостереженням знаходилося 87 дітей раннього віку. Дітям проведено специфічне імунологічне дослідження крові методом імуноферментного аналізу та визначення наявності ДНК ЦМВ у біоматеріалах (сеча, кров) за допомогою полімеразної ланцюгової реакції; ультразвукові (НСГ, Ехо-ЕГ, УЗД органів черевної порожнини) та додаткові методи дослідження сироватки крові. Також оцінювалась ефективність специфічної імунотерапії анти-ЦМВ імуноглобуліном. Для обробки результатів дослідження крім загальноприйнятих статистичних методів застосовували багатофакторний дискримінантний аналіз. За даними обстеження внутрішньоутробне інфікування встановлено у 38 дітей, постнатальне - у 49. Найбільш інформативними симптомами при визначенні терміну інфікування ЦМВ (внутрішньоутробне чи постнатальне) були: вік дитини, в якому виникла необхідність обстеження, наявність тривалої середньотяжкої чи тяжкої жовтяниці, нейросонографічні ознаки органічного ураження можу, низька маса тіла при народженні, дані про повторні випадки респіраторного захворювання у матері під час вагітності і тяжкі неврологічні симптоми у дитини в період новонародженості. Встановлено, що у дитини раннього віку з доведеним інфікуванням ЦМВ у постнатальному періоді показанням для призначення анти-ЦМВ імуноглобуліну є низький вміст специфічних антитіл. У випадку внутрішньоутробного інфікування призначення специфічної імунотерапії доцільне при будь-якому рівні анти-ЦМВ IgG у крові дитини. Висновки: результатом дослідження стало створення алгоритму ведення дітей з ЦМВІ, використання якого дозволяє своєчасно запідозрити та діагностувати внутрішньоутробну чи ранню постнатальну ЦМВІ у дитини раннього віку і визначитися щодо лікувальної тактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського