РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000520215<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Леоненко П. В. 
Біомеханічний аналіз вінірних конструкцій зубних шин на експериментальних багатовимірних моделях генералізованого пародонтиту / П. В. Леоненко, М. Г. Крищук, В. О. Єщенко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 3. - С. 49-59. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Основною ортопедичною методикою в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту (ГП) є поєднання рухомих зубів у групи з метою покращання репаративної регенерації тканин пародонта. Для цього існує багато різновидів конструкцій шин які різняться за матеріалом та методикою їх виготовлення, але більшість з них не відповідає усім критеріям якості які висуваються до шинуючих апаратів. Втрата їх міцнісних характеристик з часом є основною проблемою яка випливає з їх конструкційних особливостей. Мета роботи - за допомогою розпрацьованого алгоритму створення комп'ютерної багатовимірної імітаційної моделі зубощелепного апарату людини провести за допомогою методу скінченних елементів експериментальний біомеханічний аналіз поведінки біомеханічних систем "зуб - періодонт - щелепа - вінірна шина" (ЗПЩВШ) з метою імітаційного моделювання ортопедичного лікування за допомогою шин фронтальної групи зубів за різного ступеня ГП. Об'єктом дослідження в роботі обрано 12 імітаційних моделей біомеханічних систем "зуб - періодонт - щелепа - вінірна шина" у пацієнтів з ГП, які моделюють фізіологічну норму та різний ступінь втрати кісткової тканини внаслідок ГП. Моделі A - без патологічних змін (контрольна група), B - ГП I ступеня, C - ГП II ступеня, D - ГП III ступеня. Імітаційне моделювання біомеханічних систем "зуб - періодонт - щелепа - вінірна шина" надає змогу на доклінічному етапі оцінити можливі функціональні наслідки від встановлення різних за геометрією та матеріалами виготовлення вінірних шин, визначити їх межу витривалості до навантажень залежно від втрати опірних властивостей пародонта. Висновок: граничні величини опору деформування досліджуваних біомеханічних систем різного типу під час функціонального навантаження формують напруження в кістковій тканині різної інтенсивності, достовірно нижчі в моделях B3 та C3 у порівнянні до B1 та C1 (p << 0,05) у разі виготовлення шин з діоксиду цирконію, що надає змогу їх рекомендувати до застосування за ГП I - II ступеня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського