РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних



Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000520242<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марушко Р. В. 
Нові підходи до лікування функціональної діареї у дітей раннього віку / Р. В. Марушко, Т. Л. Марушко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 3. - С. 240-247. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка ефективності ферментотерапії з застосуванням дієтичної добавки, яка містить лактазу, в терапії функціональної діареї у дітей раннього віку. Під спостереженням знаходилось 50 дітей раннього віку від 6 міс до 2 років, хворих на функціональну діарею (ФД). Всіх дітей за допомогою методу рандомізації було розподілено на 2 групи: 1-а група - 30 дітей, які одержували дієтичну добавку лактази із розрахунку 750 Од лактази на 100 мл молока; 2-а група - 20 дітей, для лікування яких застосовували традиційну симптоматичну терапію. Проводилось щоденне клінічне спостереження за дітьми протягом 2 тиж, копрологічне та бактеріологічне дослідження випорожнень у динаміці лікування. Виявлено фактори ризику формування й особливості перебігу ФД у дітей раннього віку. Серед факторів ризику найбільш питому вагу мали ускладнення періоду вагітності - 86,0 %, а також патологічні пологи - 70,0 %. Серед обстежених у 72,0 % дітей маніфестація ФД спостерігалася в інтервалі 3 - 6 міс життя. Суттєве значення у формуванні ФД мають порушення характеру вигодовування дітей та їх захворювання. У дітей з ФД спостерігається часте випорожнення 6 - 9 разів на день, часто сполучене з кишковими коліками, помірною неврологічною симптоматикою та супутніми захворюваннями (дискінезія гепатобіліарного тракту, анемія, рахіт). У всіх дітей виявлено дисбіотичні порушення переважно I - II ступеня. Застосування біологічної добавки, яка містить лактазу, у дітей з ФД сприяє швидкому зменшенню та наступному зникненню симптомів захворювання: покращання консистенції випорожнень на <$E4,2~symbol С~0,7> добу проти <$E9,0~symbl С~1,6> діб, зменшення кишкових колік на <$E3,0~symbol С~0,8> добу проти <$E9,0~symbol С~1,6> діб. Клінічний ефект замісної ферментотерапії через 2 тижні був досягнутий у 90,0 % дітей проти 40,0 % в групі порівняння. Висновки: враховуючи результати проведеної роботи дієтичну добавку, яка містить лактазу, рекомендовано до застосування у дітей раннього віку під час лікування функціональної діареї, при цьому дозу ферменту необхідно підбирати індивідуально, починаючи від 750 Од на 100 мл грудного молока або молочної суміші.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.302.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського