РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000520270<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Загорій Г. В. 
Науково-практичне обгрунтування створення, виробництва та використання м'яких лікарських форм (МЛФ) у вигляді гелів, за парною детермінантою: "МЛФ - фармакотерапевтична ефективність" (на прикладі Хондроїтин-Фітофарм Гель) / Г. В. Загорій, В. С. Королюк, І. В. Клименко, О. В. Кирпач, А. С. Буньківська // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 3. - С. 422-429. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - на підставі доказової медицини, фармації вибрати перспективний напрямок створення, виробництва та реалізації імпортозамінних готових лікарських форм (ЛФ) - гелів з застосуванням організаційно-технологічних, інструктивно-статистичних методів. Обстежено 20 хворих з різними проявами травм і переломів. У полі зору потрапило 58 035 обстежень геріатричних пацієнтів. На підставі досліджень, проведених ще на початку 2000 рр., найпоширенішими у застосуванні є препарати: хондроїтин комплекс, хондроїтин-Фітофарм гель ібупрофен, ортофен, індометацин (метиндол), напроксен, кислота мефенамінова, парацетамол та ін., з яких 60 % складають імпорт. Аналогічна тенденція зберігається і сьогодні, але в 2013 р. вже понад 70 % становили лікарські засоби в натуральному вираженні іноземного виробництва, що на 10 % більше ніж у 1997 - 1998 рр. Ринок вищенаведеного переліку лікарських препаратів вітчизняного виробництва налічував всього близько 10 найменувань. Іноземних виробників представляли фірми: Pharmachim (Болгарія), Polfa (Польща), Bayer (Німеччина), Gedeon Richter (Угорщина), KRKA (Словенія), інші. Дослідження показали, що 39,2 % становили ЛФ з числа анальгетиків-антипіретиків вітчизняного виробництва, з них 77,4 % припадає на таблетки, 16,1 % - ін'єкційні лікарські форми, 3,2 % - капсули і супозиторії. ЛФ анальгетиків-антипіретиків імпортного виробництва складають 60,8 %, у тому числі 64,6 % - таблетки, 10,4 % - капсули, по 8,3 % - ін'єкційні розчини та мазі, 6,3 % - супозиторії, 2,1 % - драже. Отже, фармацевтичний ринок України був і залишається досить насичений препаратами з числа анальгетиків-антипіретиків як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Висновки: доказова фармація як факт співпраці вчених і менеджерів промислової, практичної фармації, медицини є обгрунтованою аргументацією для стратегічного і тактичного планування виробництва ліків і використання лікарями у своїй практиці. Це приклад ефективної практичної реалізації тетраангулярної моделі у співпраці: лікар - провізор - виробник - пацієнт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 + У9(4УКР)306.952

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського