РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000521556<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Недолуга В. О. 
Аналіз показників добового моніторування артеріального тиску для виявлення факторів ризику когнітивних порушень при розвитку ішемічного інсульту / В. О. Недолуга // Ліки України. - 2014. - № 5/6. - С. 74-77. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Артеріальна гіпертензія (АГ) та низький артеріальний тиск (АТ) негативно впливають на когнітивні функції. Водночас мало досліджень з вивчення впливу рівня АТ на показники когнітивних функцій проводилося з використанням методу добового моніторування АТ (ДМАТ), а ефект "білого халату" та нічна АГ могли значно вплинути на результати досліджень, у яких застосовували одноразове вимірювання АТ протягом доби. Мета дослідження - удосконалення діагностики, оптимізація профілактики та лікування когнітивних порушень шляхом впливу на фактори ризику у хворих в гострий та ранній відновний періоди ішемічного інсульту (ІІ). Оцінку когнітивних функцій проведено за допомогою шкал "Mini-mental state examination" (MMSE), "Батарея тестів на лобну дисфункцію (БЛД)", для вимірювання рівня АТ та розрахунку індексу площі АГ використовували метод ДМАТ. Обстежено 79 хворих (53 чоловіка та 26 жінок віком 30 років і старше) з діагнозом ІІ у гострий та ранній відновний періоди захворювання. Виявлено, що факторами ризику когнітивних порушень у хворих на ІІ є похилий вік, виражений неврологічний дефіцит, підвищення добового та нічного пульсового АТ (ПАТ) - максимального, мінімального та середнього, денного ПАТ - середнього, нічного систолічного АТ (САТ) - максимального, мінімального, середнього. Високий добовий, нічний, денний САТ, добовий, нічний ПАТ, добовий середній АТ негативно впливають на пам'ять. Обстеження когнітивних функцій у хворих у гострий та ранній відновний періоди ІІ, проведення ДМАТ є необхідним для планування подальших лікувальних, профілактичних і реабілітаційних заходів, оскільки виявлено, що високі рівні САТ та ПАТ є факторами ризику когнітивних порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-4 + Р627.703.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського