РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000521612<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Живиця Д. Г. 
Динаміка імуноендокринних показників у хворих на ВІЛ-інфекцію залежно від клінічної стадії і тяжкості імуносупресії / Д. Г. Живиця, О. В. Самойленко // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2014. - № 3. - С. 44-49. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

ВІЛ-інфекція - тривала інфекційна хвороба, яка розвивається в результаті інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) і характеризується прогресивним ушкодженням імунної системи. Порушення у функціонуванні імунної системи можуть викликати порушення в секреції гормонів і, отже, призводити до дисрегуляції багатьох органів і систем. Мета роботи - дослідити ендокринний статус у ВІЛ-інфікованих шляхом аналізу вмісту гормонів у плазмі крові залежно від стадії хвороби і числа CD4-лімфоцитів. Дослідження включало 64 пацієнти і контрольну групу, яку склали 15 ВІЛ-негативних здорових осіб. Імунологічний аналіз включав визначення абсолютних і відносних рівнів T-лімфоцитів (CD3<^>+), T-хелперів (CD4<^>+), T-кілерів (CD8<^>+), імунореактивності (CD4<^>+/CD8<^>+), використовуючи моноклональні антитіла для проточної цитометрії COULTER<190> EPISS<190> XL (Beckmon Coulter, Франція). Визначення вмісту надниркових гормонів (кортизол, дегідроепіандростерону сульфат - DHEA), тиреотропіну (TSH), щитовидних гормонів (вільний тироксин - Т4, вільний трийодтиронін - Т3) в сироватці здійснювалося з використанням ELISA (Ltd. "Companies AlkorBio" (РФ). Проаналізовано зміни в рівнях надниркових гормонів і щитоподібних гормонів та імунного статусу у 64 ВІЛ-інфікованих. Під час дослідження сироваткового рівня гормонів щитоподібної та надниркових залоз у хворих з ВІЛ-інфекцією та контрольної групи виявлено достовірне зниження вмісту Т3: зменшення у 2,6 раза за рівня CD4-лімфоцитів менше 100 мл<^>-1, у 1,6 раза за рівня CD4-лімфоцитів 100 - 350 мл<^>-1 (а у разі рівня CD4-лімфоцитів більше ніж 350 мл<^>-1 - менше ніж у 2,6 раза. Таким чином, у хворих з ВІЛ-інфекцією незалежно від рівня імунодефіциту виявлено достовірне (p << 0,05) зниження концентрації ДГЕА. Під час порівняння імунологічних показників у хворих з ВІЛ-інфекцією і контрольної групи виявлено суттєве зниження абсолютної кількості CD4-лімфоцитів (у 8 разів) та відносної (у 3,6 раза). Під час дослідження сироваткового рівня кортизолу спостерігалася тенденція до підвищення його залежно від тяжкості імунодефіциту. Також помічено тенденцію до підвищення його рівня у 1 - 3-й клінічній стадії ВІЛ-інфекції та зниження у 4-й. Висновки: у хворих з ВІЛ-інфекцією знижуються сироваткові рівні дегідроепіандростерону, трийодтироніну. У разі тяжкого імунодефіциту спостерігається тенденція до підвищення вмісту сироваткового кортизолу. Прогресування ВІЛ-інфекції супроводжується зменшенням абсолютної кількості CD3-лімфоцитів, абсолютної та відносної кількості CD4-лімфоцитів, індексу імунореактивності. У хворих з 4-ю клінічною стадією ці показники досягають мінімальних значень (знижуються у 4 - 9 разів у порівнянні з нормою).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського