РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000521655<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Масік Н. П. 
Мінеральна щільність кісткової тканини й компонентний склад тіла у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень / Н. П. Масік // Укр. терапевт. журн.. - 2014. - № 3/4. - С. 67-72. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити показники мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) і компонентного складу тіла хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Обстежено 30 хворих різного віку, статі та ступеня тяжкості ХОЗЛ. Визначено індекс маси тіла (ІМТ), МЩКТ і показники компонентного складу тіла (знежирена, жирова та відсоток жирової маси) за допомогою двохенергетичної рентгенівської абсорбціометри (DEXA) Prodigy. Дослідження МЩКТ на різних ділянках скелета виявило достовірне зниження значень з різним ступенем достовірності під час порівняння показників у пацієнтів із ХОЗЛ I і III та IV стадії. Встановлено найуразливішу зону для остеопорозу - поперековий відділ хребта, де структурно-функціональні зміни кісткової тканини виявляються раніше та свідчать про найбільш виражені зміни в трабекулярній кістці в цій групі обстежених пацієнтів. Із прогресуванням ХОЗЛ та з віком пацієнтів зменшується частка знежиреної маси і збільшується частка жирової та відсоток жирової маси тіла. Встановлено взаємозв'язки тілобудови людини й розвитку остеопенічних станів, що свідчить про те, що зі зниженням частки знежиреної маси тіла, переважно за рахунок м'язової тканини, знижується МЩКТ. Висновки: зниження МЩКТ у хворих на ХОЗЛ перебуває у прямій залежності від стадії хвороби і віку пацієнтів. Найбільш виражені порушення показників мінеральної щільності спостерігаються у хворих на ХОЗЛ III і IV стадії. Вразливою зоною, в якій структурно-функціональні зміни кісткової тканини виявляються найраніше, є поперековий відділ хребта, що свідчить про найбільшу чутливість трабекулярної кістки до системних метаболічних зрушень у разі ХОЗЛ. Відмічено збільшення кількості хворих з ожирінням вісцерального типу від I (16,67 %) до III стадії ХОЗЛ (66,67 %) і зменшення частки осіб з ознаками надлишкової маси тіла у разі IV стадії (66,67 %), що підтверджує системну дію ХОЗЛ. Виявлені прямі кореляційні зв'язки МЩКТ і знежиреної маси тіла підтверджують системність механізмів формування остеопорозу у разі ХОЗЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р418.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського