РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000521674<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ісаєв С. Г. 
Методи синтезу, будова та біологічна активність 5-нітро-9-N-ариламіноакридинів / С. Г. Ісаєв, Г. О. Єрьоміна, Т. А. Костіна, Н. Ю. Шевельова // Журн. орган. та фармац. хімії. - 2014. - 12, вип. 3. - С. 49-53. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

З метою пошуку нових малотоксичних біологічно активних речовин здійснено синтез 9-ти метоксизаміщених 5-нітро-9-N-ариламіноакридинів (2а-з) взаємодією відповідних 5-нітро-9-хлоракридинів з ароматичними амінами 2-ма способами: у середовищі фенолу (спосіб А) та у середовищі діоксану за присутності хлористоводневої кислоти (спосіб Б). Експериментально доведено, що спосіб Б є більш раціональним, так як для нього характерні: легкість проведення синтезу, скорочення часу експерименту, відсутність у синтезі токсичного фенолу, високий вихід цільових продуктів (87 - 94 %). Будову й індивідуальність неописаних у літературі синтезованих сполук підтверджено даними ІЧ-, ПМР-спектрального та хроматографічного аналізів. Вибір спектра фармакологічного скринінгу проводили, базуючись на даних PASS-прогнозу, наукової та патентної літератури. За результатами експериментальних біологічних досліджень виявлено, що для синтезованих сполук (2а-з) характерна помірна бактеріо- та фунгістатична, виражена протизапальна й аналгетична, висока діуретична (сполуки 2г-е) та антидіуретична (сполуки 2ж-з) активність. За класифікацією К. К. Сидорова синтезовані речовини у разі внутрішньошлункового введення належать до класу малотоксичних сполук. Проаналізовано деякі закономірності зв'язку "структура - біологічна активність - токсичність", що є важливим елементом для визначення напрямків подальшої наукової роботи щодо створення нових біологічно активних субстанцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.27 + Г252.737 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського