РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000521860<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мазепа Ю. С. 
Оцінка скерованості використання ентеросорбентів в умовах поліклініки і стаціонару / Ю. С. Мазепа, В. П. Терещенко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 4. - С. 189-197. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Ентеросорбція як самостійний метод або (частіше) як компонент комплексних заходів застосовується в лікуванні екзогенних інтоксикацій та ендотоксикозів за різноманітних патологій (хвороб органів дихання, сечовидільної системи, серцево-судинних, аутоімунних, інфекційних захворювань; в онкологічній, неврологічній, психіатричній, наркологічній практиках; під час невідкладної та інтенсивної терапії; в клінічній токсикології тощо). Мета роботи - оцінка частоти і скерованості застосування ентеросорбентів за умов поліклініки та стаціонару на прикладі лікувально-профілактичних підрозділів Державного управління справами. Для з'ясування реальної картини застосування ентеросорбційних препаратів проведено медико-соціологічне дослідження. Розроблено навчально-опитувальну анкету, яка складалася з 14 блоків питань (79 позицій). У процесі побудови анкети було використано відкриті, напівзакриті та закриті форми запитань. Всього опрацьовано 475 анкет лікарів, з яких 61,9 % - лікарі поліклініки і 38,1 % - стаціонару. Результати анкетування уможливили оцінку рівнів обізнаності, поінформованості та практичного використання ентеросорбентів. З'ясовано, що 65,4 % опитаних еферентну терапію використовують зрідка і лише 15,5 % - часто. Понад 66 % респондентів вказали, що застосовують ентеросорбенти у своїй практиці зрідка, а 14,3 % - не використовують взагалі. У результаті анкетування з'ясувалось, що більше половини респондентів застосовують неселективні адсорбенти широкого спектру дії (51,2 %), 12 % підбирають препарати селективної (вибіркової) дії, а 36,7 % не диференціює різницю між даними класами ентеросорбентів. Частота застосування ентеросорбентів прямо пропорційно пов'язана з поінформованістю лікарів про ці препарати. Інформацію одержує лише п'ята частина опитаних (19,8 %), а більше половини (58,7 %) - малопоінформовані, причому це характерно для лікарів як стаціонарного, так і амбулаторного профілів. Висновки: проведене дослідження надало змогу з'ясувати: рівень використання ентеросорбційних препаратів у повсякденній діяльності лікарями поліклініки і стаціонару; причини низького використання ентеросорбентів; шляхи інформаційної підтримки для підвищення обізнаності лікарів; потреби лікувально-профілактичного закладу (відділення) в ентеросорбентах; проблеми, що перешкоджають ширшому застосуванню ентеросорбентів, та передбачувані шляхи їх подолання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2 л71/76 + Р281.762

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського