РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000521877<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пімінов О. Ф. 
Аспекти та перспективи медичного застосування тутового шовкопряду і розробка моделі комплексного використання його гусені / О. Ф. Пімінов, В. А. Якущенко, П. В. Нартов // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 4. - С. 297-307. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Тутовий шовкопряд (ТШ) протягом тисячоліть використовується людиною для одержання тканини з надзвичайними властивостями - натурального шовку, відповідно - розведення його доведено до промислових розмирів. В Китаї він має також значне харчове та лікувальне значення. Враховуючи вищенаведене, доцільне проведення досліджень зі створення лікувальних і діагностичних засобів з використанням різних життєвих форм ТШ. Мета роботи - проаналізувати літературні джерела стосовно використання ТШ, визначити перспективні напрямки використання ТШ і розробити модель комплексного використання гусені тутового шовкопряду для створення профілактичних, діагностичних та лікувальних засобів. Під час роботи було використано бібліографічні й аналітичні методи вивчення інформаційних джерел і метод модулювання для конструювання алгоритму подальших досліджень. Проаналізовано літературні та інші інформаційні джерела щодо застосування усіх життєвих форм ТШ в різних галузях і, в першу чергу, в медичній практиці. Визначено, що для подальших досліджень зі створення діагностичних, лікувальних та профілактичних засобів доцільно використовувати гусінь ТШ. Для раціонального використання сировини розроблено модель комплексної переробки гусені ТШ. Висновки: проведено бібліографічний аналіз інформаційних джерел щодо застосування ТШ на різних життєвих циклах як профілактичний, діагностичний та лікарський засіб. Визначено перспективні напрямки використання ТШ в медицині та фармації. Обрано найбільш перспективну форму життєвого циклу ТШ для подальших досліджень і ГТШ. На підставі проведених досліджень розроблено модель комплексного використання ГТШ для подальшого створення діагностичних, лікувальних та профілактичних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського