РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000521897<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шматенко В. В. 
Біофармацевтичні випробування мазі з офлоксацином і німесулідом за показником "мікробіологічна чистота" / В. В. Шматенко, В. О. Тарасенко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 4. - С. 427-434. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Біофармацевтичні дослідження в аспекті встановлення показника "мікробіологічна чистота" є необхідними з метою регулювання факторів, які завчасно впливають на якість лікарського засобу (ЛЗ). Мета роботи - провести біологічні дослідження розробленої мазі з офлоксацином і німесулідом за показником "мікробіологічна чистота" відповідно вимог ДФУ. Перевірку придатності методики визначення загального числа TAMC і TYMC проводили відповідно вимогам ДФУ. Кількісне визначення КУО тест-мікроорганізмів у суспензіях проводили за методом висівання в чашки Петрі з СКА для TAMC та із СДА для TYMC. Для верифікації умов дослідження проводили негативне контрольне дослідження, використовуючи для висівання в поживні середовища стерильний розчинник. Після інкубації посівів підраховували число колоній на кожній чашці Петрі, визначали середнє арифметичне значення числа колоній. За методом in vitro проведено біологічні випробування досліджуваної мазі антибактеріальної та протизапальної дії з офлоксацином і німесулідом і встановлено її відповідність нормам ДФУ за показником "мікробіологічна чистота". На підставі експериментальних досліджень встановлено, що оптимальним є метод мембранного фільтрування для визначення загального числа життєздатних аеробних бактерій, а для грибів - метод прямого висівання. Висновок: у ході проведеного експерименту встановлено, що загальна кількість життєздатних аеробних мікроорганізмів менше 100, а дріжджових і плісневих грибів менше 10 в 1 г кожного зразка; St. aureus і Ps. aeruginosa і деяких інших грамнегативних бактерій не визначено, що відповідає вимогам ДФУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.51 + Л663.21-1 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського