РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000522188<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Микитюк М. Р. 
Акромегалія: генез гормонально-метаболічних порушень, клініка, аспекти лікування : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.14 / М. Р. Микитюк; НАМН України, Держ. установа "Ін-т проблем ендокрин. патології ім. В.Я. Данилевського". - Харків, 2014. - 41 c. - укp.

З'ясовано статеві та вікові особливості клінічного перебігу акромегалії з урахуванням наявності конкомітантної гіперпролактинемії, стану клініко-гормонального контролю і тривалості захворювання. Проведено ретроспективний аналіз ефективності різних методів лікування акромегалії з урахуванням сучасних вимог до клініко-гормонального контролю. Встановлено частоту та структуру порушень гомеостазу глюкози, ліпідного обміну і серцево-судинних ускладнень у хворих на акромегалію. Досліджено роль гіперсоматотропінемії та гіперсоматотропінемії в поєднанні з гіперпролактинемією в генезі гормонально-метаболічних порушень (порушення гомеостазу глюкози і ліпідного обміну) у цих хворих. Виділено клініко-біохімічні предиктори гормонально-метаболічних порушень у хворих на акромегалію. Визначено вплив ізольованої гіперсоматотропінемії та гіперсоматотропінемії в поєднанні з гіперпролактинемією та їх взаємодію з класичними факторами ризику на формування серцево-судинних ускладнень у таких хворих. Показано роль лептину в генезі гіпертрофії лівого шлуночка у хворих на акромегалію. Виділено предиктори серцево-судинних ускладнень у зазначених хворих, на підставі чого запропоновано математичні моделі прогнозування ризику ремоделювання міокарда лівого шлуночка й артеріальної гіпертензії. Вивчено частоту та структуру патології щитовидної залози та вплив персистуючої гіперсоматотропінемії та високої концентрації інсуліноподібного ростового фактора-1 на гіпофізарно-тиреоїдну систему у хворих на акромегалію. Розроблено Національний консенсус з діагностики та лікування акромегалії та методологію створення національного реєстру акромегалії в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.100.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410719 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського