РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000523514<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kriuchevskyi I. A. 
Jamming and percolation of parallel squares in single-cluster growth model / I. A. Kriuchevskyi, L. A. Bulavin, Yu. Yu. Tarasevich, N. I. Lebovka // Condensed Matter Physics. - 2014. - 17, № 3. - С. 33006. - Бібліогр.: 42 назв. - англ.

Вивчено явища джамінгу та перколяції паралельних квадратів для однокластерної моделі росту. Для росту кластеру з активного зародку використано метод Ліса - Александровича. Вузли квадратної гратки займалися додаванням однакових <$E k~times~k> квадратів (E-задача) або суміші <$E k~times~k> і <$E m~times~m~(m~symbol Г~k)> квадратів (M-задача). Припущено, що більші <$E k~times~k> області були активними (провідними), а менші були заблокованими (непровідними). Для <$E k~times~k> квадратів однакового розміру (E-задача) за умови <$E k~symbol О~inf> одержано таке значення концентрації джамінгу <$E p sub j~=~0,638~symbol С~0,001>. Це значення було істотно меншим за одержане раніше для моделі випадкової послідовної адсорбції: <$E p sub j~=~0,564~symbol С~0,002>. Показано, що величина перколяційного порогу pc (тобто відношення площі активних <$E k~times~k> квадратів до загальної площі осаджених <$E k~times~k> квадратів у перколяційній точці) зростала за збільшення k. Для суміші <$E k~times~k> і <$E m~times~m> квадратів (M-задача) величина pc сильно зростала за збільшення k за фіксованого значення m і наближалась до 1 за <$E k~symbol У~10m>. Це пов'язано з тим, що перколяція більших активних квадратів для M-задачі може ефективно пригнічуватися за наявності невеликої кількості малих заблокованих квадратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41279 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського