РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000523631<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гуліда Е. М. 
Вплив пожеж на екологічну безпеку навколишнього середовища / Е. М. Гуліда, А. А. Ренкас // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2014. - № 5. - С. 91-100. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - визначення ступеня забруднення навколишнього середовища від пожеж і його вплив на екологічну безпеку з розробленням методології зменшення шкідливих викидів шляхом зменшення часу вільного розвитку пожежі з вибором оптимального маршруту слідування пожежно-рятувальних підрозділів до місця події. Розроблено аналітичну модель масообміну для визначення викиду токсичних речовин до атмосфери у випадку пожежі у приміщенні. Змодельовано основні параметри: кількість вуглекислого, чадного газу, соляної, синильної кислоти, оксидів азоту та акролеїну, що потрапляють до атмосфери під час пожежі. Розроблено оптимізаційну модель вибору маршруту слідування до місця пожежі. На базі інтегральної моделі пожежі одержано аналітичний розв'язок диференціального рівняння матеріального балансу токсичних продуктів горіння у випадку пожежі у приміщенні. Результати розрахунку за допомогою одержаної математичної моделі кількості шкідливих викидів показали, що в результаті пожеж у житлових та адміністративних будівлях виділяється значна кількість токсичних речовин, таких як чадний газ, соляна кислота, оксиди азоту, акролеїн і синильна кислота. У цьому випадку приземна максимальна концентрація деяких речовин (соляної кислоти) під час пожеж перевищує максимально разові гранично допустимі концентрації. Для того, щоб зменшити кількість шкідливих викидів, розроблено імітаційну модель вибору оптимального маршруту слідування до місця пожежі, що зменшує час вільного розвитку пожежі та викиди токсичних речовин до атмосфери. Одержано аналітичну модель, що надає змогу адекватно оцінити викиди токсичних речовин до атмосфери у випадку пожежі у приміщенні, та оптимізаційну модель для зменшення кількості викидів цих речовин. На базі оптимізаційної моделі розроблено алгоритм і програмний продукт вибору оптимального маршруту слідування пожежних підрозділів до місця виклику (на прикладі Державної пожежно-рятувальної частини N 1 Галицького районного відділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій м. Львів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Н96 + Б1(4УКР) н6 + Б1(4УКР) в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського