РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000523737<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голубовська О. А. 
Перебіг хронічного гепатиту С на тлі метаболічних чинників ризику як складових метаболічного синдрому та сучасні підходи до його корекції / О. А. Голубовська, О. В. Кулєш // Сучас. гастроентерологія. - 2014. - № 5. - С. 93-98. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати та оцінити ефективність впливу метформіну на динаміку інсулінорезистентності (ІР) та вираженість стеатозу печінки (СП) і проаналізувати їх зв'язок з досягненням швидкої вірусологічної відповіді (ШВВ) та ранньої вірусологічної відповіді (РВВ) у хворих на хронічний гепатит С (ХГ-С). У дослідження ввійшло 34 пацієнти зі встановленим діагнозом ХГ-С 3-го генотипу, які одержували стандартну специфічну противірусну терапію (ПВТ) пегильованими інтерферонами в поєднанні з рибавірином. Хворих поділили на дві групи. Пацієнтам основної групи (n = 18) додатково призначали метформін ("Метамін SR" 500 мг, компанія "Кусум Фарм", Україна) у дозі 20 мг/кг маси тіла протягом 24 тиж. До контрольної групи ввійшло 16 пацієнтів з ХГ-С та ІР, які метформін не одержували. Використання метформіну в зазначеній дозі зумовлює зменшення вираженості ІР та СП у хворих на ХГ-С 3-го генотипу, що, своєю чергою, позитивно впливає на ефективність стандартної ПВТ шляхом збільшення частоти досягнення ШВВ та РВВ. Також продемонстровано вплив метформіну на зниження індексу маси тіла у хворих із метаболічними розладами, що теж сприяло зменшенню ІР. Висновки: метформін - ефективний додатковий компонент ПВТ у пацієнтів з ІР при ХГ-С 3-го генотипу, який значно поліпшує ефективність терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-3 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського