РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000524064<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крупський Ю. З. 
Дослідження простягання зони Тейссейре - Торнквіста (ТТЗ) на території Західної України / Ю. З. Крупський, О. І. Вислоцька // Геодинаміка. - 2014. - № 1. - С. 34-42. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета дослідження - прослідкувати трасування зони Тейссейре - Торнквіста (ЗТТ) на території західного нафтогазоносного регіону України. Обгрунтоване трасування ЗТТ має важливе наукове та практичне значення. Однак до сьогодні немає однозначного трактування її положення на території заходу України. Більшість дослідників продовжують її з території Польщі, дещо відхиляючи до південного заходу, і пізніше ховаючи під Карпати. Не встановлено ширину цієї зони. В одних дослідників вона трасується як одне порушення, в інших, як зона з декількома порушеннями. Комплексно проаналізовано різний вид досліджень. Кристалічний фундамент відкритий рядом свердловин на Волино-Подільській монокліналі та в Львівському палеозойському прогині. У місцях, де відсутні дані про вік кристалічного фундаменту за даними буріння свердловин, визначити положення границі платформ можна за ознаками, які характерні для зон тектонічної активації. До них слід зараховувати тектонічний характер осадового чохла, напруженість гірських порід, місця розташування аномалій теплових потоків епіцентрів землетрусів і джерела мінеральних вод, які пов'язані з глибинним їх походженням. Проаналізований матеріал сейсморозвідувальних і бурових робіт останніх років надав змогу одержати нові дані про тектоніку регіону. Передусім це стосується тектонічної характеристики виявлених структур. Встановлено трасування ЗТТ та її приблизну ширину. Наукова новизна. Запропоновано точніші границі ЗТТ на основі визначення віку консолідованого фундаменту за даними буріння, за тектонічними факторами, тріщинуватістю порід, місцерозташуванням теплових аномалій, епіцентрів невеликих землетрусів, мінеральних джерел. Надано сучасне розуміння понять "древня" та "молода" платформи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР)39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського