РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000524071<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Толстой М. І. 
Вивчення провісників локальних землетрусів засобами їх прямої оцінки / М. І. Толстой, О. В. Шабатура // Геодинаміка. - 2014. - № 1. - С. 103-113. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета досліджень - оцінка застосовності електромагнітних провісників від локальних землетрусів, які формують слабкоамплітудні електродинамічні явища в комплексі з гео- та петрофізичними даними. Дослідження просторово-часового зв'язку сейсмомагнітних ефектів із фізичними характеристиками геологічного середовища, чутливих до зміни напружено-деформованого стану, можна використовувати під час створення нових несейсмічних методів прогнозу локальних землетрусів. Результати математичного моделювання часово-просторових характеристик електромагнітного провісника, обумовлених дією пружних хвиль від локальних землетрусів на території Карпатського геодинамічного полігону, зіставлено з результатами геофізичного дослідження території, що передбачало структурно-геодинамічне картування, еманаційну зйомку, еманаційний моніторинг, магнітомінералогічне та петрофізичне вивчення ефузивних порід. Розраховані сейсмомагнітні ефекти від серії регіональних землетрусів Закарпаття мають складний просторовий розподіл. Значущі величини сейсмоіндуктивної компоненти намагніченості приурочено до вузьких локальних зон і пунктів підвищеного еманопрояву складного торон-радонового режиму еманування, а найбільші її знакозмінні значення пов'язано з площами розвитку ефузивних порід з генерацією розсіяних феромагнетиків, які містяться безпосередньо в кристалах піроксенів і плагіоклазів. Петромагнітне вивчення феромагнетиків такого типу показує їх належність до фаз високотемпературно-окисненого магнетиту та низькотемпературного маггеміту. Вперше розраховано часово-просторові характеристики сейсмомагнітних ефектів (приріст електромагнітної індукції) від слабких землетрусів для території Карпатського геодинамічного полігону та показано їх фізико-речовинний і структурно-геодинамічний зв'язок з ефузивними породами регіону. За результатами досліджень встановлено локальні зони на території полігону, де спостерігаються значні сейсмомагнітні ефекти й аномальні еманопрояви. Моніторингові спостереження в цих зонах варіацій геомагнітного поля, вимірювання концентрацій Rn (i To) в грунтовому повітрі та підземних водах, разом із сейсмометричною інформацією надасть можливість накопичити широкий експериментальний матеріал для створення надійних моделей електромагнітного провісника землетрусів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.18 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського