РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000524074<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кендзера О. В. 
Сейсмічність Центральної частини Українського щита у період з 2007 по 2013 роки / О. В. Кендзера, В. В. Кутас, Ю. А. Андрущенко, П. Г. Пігулевський, Ю. В. Лісовий // Геодинаміка. - 2014. - № 1. - С. 144-158. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Мета дослідження - виконання порівняльного аналізу форм записів і спектрограм землетрусів і вибухів у кар'єрах і шахтах, розташованих у межах Криворізького залізорудного басейну (Кривбас) для встановлення ознак сейсмічних подій різної природи цього регіону з <$E roman M sub b~ symbol У~3,0>. За літературними джерелами проаналізовано питання впливу зовнішніх факторів на виникнення локальних землетрусів на платформній території Західно-Інгулецько-Криворізько-Кременчуцької шовної зони, яка є джерелом сейсмічності в центральній частині Українського щита. Виконано аналіз та синтез накопичених протягом 2009 - 2013 рр. в Інституті геофізики НАН України та Головному центрі спеціального контролю даних про місцеві сейсмічні події в районі м. Кривий Ріг з метою встановлення їх природи. Розглянуто тектонічні особливості структури земної кори центральної частини Українського щита за результатами геологічних і геофізичних досліджень іа буріння Криворізької надглибокої свердловини НГ-8. Показано, що записи землетрусів 25 грудня 2007 р., 14 січня 2011 р. і 23 червня 2013 р. є подібними між собою і, за деякими ознаками, відрізняються від записів вибухів. Зіставляючи сейсмограми та спектрограми цих трьох подій, виявлено лише незначну різницю в амплітуді <$E L sub R>-хвилі на NS-компоненті, яка, можливо, спричинена різною глибиною їх вогнищ. Встановлені ознаки сейсмічних подій різної природи надають змогу виділяти тектонічні землетруси на тлі техногенних і сейсмічних подій техногенно-природного характеру. Попередні результати показують, що першочерговими кроками слід передбачити негайний розвиток моніторингової мережі сейсмічних спостережень, здатних за допомогою телесейсмічних методів локалізувати райони сучасної активізації тектонічних структур, які супроводжуються землетрусами різної величини та сейсмічною емісією. Створена мережа надасть змогу вживати спеціальні заходи зі стабілізації геологічного середовища та розробити науково обгрунтовані способи видобутку залізної руди з забезпеченням їх ефективності та рентабельності, що надасть можливість мінімізувати майбутні катастрофічні наслідки від порушення еколого-геологічної обстановки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217(45УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського