РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000524765<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тучапська А. Я. 
Фізіолого-біохімічний статус та рибницькі показники цьоголіток любінського лускатого коропа, які вирощувались при різному вмісті природного корму у раціоні / А. Я. Тучапська, О. М. Фріштак, Г. В. Качай // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 2. - С. 134-140. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Відомо, що швидкість росту ставових риб і їх фізіологічний стан значною мірою залежать від наявності у раціоні природних кормів, які суттєво впливають на обмін речовин в організмі. Частку природного корму в раціоні цьоголіток коропа у період сезонного зниження кормової бази ставів можна підвищити шляхом підгодівлі культивованим зоопланктоном. Для з'ясування метаболічних ефектів підвищення вмісту природних кормів у раціоні цьоголіток коропа на основні системи організму риб, вивчено гематологічні показники цьоголіток, склад м'язових тканин та активність системи антиоксидантного захисту в печінці. У дослідженнях використовували цьоголіток лускатого коропа (Cyprinus carpio L.) середньою масою 0,033 - 0,042 кг. Підвищений вміст природного корму у раціоні цьоголіток коропа в дослідних ставах забезпечили інтродукцією маточної культури ракоподібних в період залиття ставів та підгодівлею культивованим зоопланктоном протягом липня та серпня. Проведені дослідження показали вірогідно вищий вміст гемоглобіну на 23,1 - 23,4 % (P << 0,01) та гематокриту на 8,8 - 15,8 % (P << 0,01) у цьоголіток коропа у разі підвищення вмісту природного корму в раціоні. Одночасно у цьоголіток із дослідних ставів відмічено вищий вміст сухої речовини у м'язах на 6,5 - 7,4 % (P << 0,01) за рахунок зростання вмісту протеїну на 5,5 - 6,9 % (P << 0,01) та жиру на 13,1 - 15,8 % (P << 0,01). Збагачення раціону цьоголіток коропа природним кормом незначною мірою сприяло підвищенню активності антиоксидантної системи в печінці, про що свідчить дещо нижча активність каталази та невірогідно вища на 3,1 - 19,6 % активність СОД (супероксиддисмутаза). При цьому рівень продуктів ліпопероксидації мав невірогідну тенденцію до нижчих значень на 2,2 - 8,3 %. Проведенні заходи сприяли значному підвищенню вмісту природного корму в раціоні цьоголіток коропа, завдяки чому рибопродуктивність дослідних ставів зросла на 33,4 - 48,5 % за економії кормів 12,5 - 15,6 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-45 + П729.11-273.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського