РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000524776<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дружина О. С. 
Рівень тиреоїдних гормонів у крові молодняку овець за умов використання в їх раціонах амінокислот лізину, метіоніну та Сульфуру / О. С. Дружина // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 3. - С. 41-45. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено дані про вплив незамінних амінокислот лізину, метіоніну та Сульфуру як домішок до основного раціону 4-місячних баранчиків породи мериноландшафт, на вміст тиреоїдних гормонів (трийодтироніну і тироксину) в їх крові. Показано, що у крові баранчиків, яким згодовували додатково у складі основного раціону 3 г амінокислоти лізину і 2 г сульфату натрію (перша дослідна група) з розрахунку на гол/добу, рівень гормону тироксину (Т4) знаходився практично, як і у тварин контрольної групи (69,6 проти 40,0 нмоль/л), а рівень трийодтироніну (Т3) зменшився на 32,6 % (1,76 проти 2,13 нмоль/л; P << 0,1). У той же час, включення до основного раціону баранчиків підвищених рівнів Сульфуру за рахунок сірковмісної амінокислоти метіоніну та сульфату натрію (по 2 г гол/добу, друга дослідна група) сприяло вірогідному збільшенню у плазмі крові, як Т3, так і Т4. Зокрема, вміст Т3 збільшився на 18,7 % (P << 0,05), а Т4 - 36,1 % (P << 0,01). Включення до основного раціону баранчиків лізину (3 г гол/добу), метіоніну та сульфату натрію (по 2 г гол/добу, третя дослідна група) призвело до збільшення у плазмі крові обох гормонів у порівнянні з тваринами контрольної групи. Зокрема, вміст Т4 вірогідно (P << 0,01) збільшився на 20,4 % у порівнянні з контрольною групою тварин і зменшився на 13,0 % (P << 0,05) у порівнянні з тваринами другої дослідної групи, а вміст Т3 відповідно знаходився на рівні тварин контрольної групи і вірогідно зменшився (P << 0,05) на 18,7 % відносно тварин першої дослідної групи. Зроблено висновок, про те, що лізин, як незамінна диамінокарбонова амінокислота, призводить до зменшення рівня тиреоїдних гормонів (особливо Т3) у крові молодняку овець, а сірковмісні речовини (метіонін, Na2SO4), навпаки, і до їх збільшення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-451.2 + П661-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського