РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000524778<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коляда С. Г. 
Динаміка загальної протеолітичної активності у різних локаціях травного каналу страусенят за дії гуміліду / С. Г. Коляда, Л. М. Степченко // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 3. - С. 53-59. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Відомо про успішні результати використання біологічно активних речовин гумінової природи як адаптогенів, регуляторів росту та розвитку й імуномодуляторів на різних тваринах, у тому числі на різних фазах онтогенезу. Відомостей про використання цих речовин на початку онтогенезу страусенят у доступній літературі практично немає. Мета роботи - дослідити активність протеолітичних ферментів у різних локаціях травного каналу страусенят віком від 3 до 60 діб, період, який називають "критичним", за дії біологічно активної кормової домішки "Гумілід". Дослідження проводили за умов провідного господарства України в галузі страусівництва ПрАТ "Агро-Союз" та Проблемної лабораторії з гумінових речовин ім. Христевої Л. А. Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету. Загальну протеолітичну активність визначали за методом Ерлангера в модифікації Шатерникова, вимірювали в мкмоль/мл-хв. Встановлено, що наявність у складі раціону Гуміліду сприяє підвищенню активності протеолітичних ферментів у різних локаціях травного каналу страусенят, скороченню термінів формування шлунково-кишкового каналу до 30 дн та збільшення долі участі товстого кишечнику (сліпих відростків) у процесі травлення. Високий рівень активності протеолітичних ферментів страусенят можна вважати адаптивним фізіологічним механізмом, функціонування якого спрямоване на більш повне розщеплення білків і надмолекулярних білкових агрегацій, кінцеві продукти яких (амінокислоти) інтенсивно використовуються організмом, що розвивається.


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.4-451.2 + П686.4-273.90

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського