РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000524790<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скареднов Д. Ю. 
Перетравність поживних речовин раціону свиней за умови використання соєвих кормів різних технологій виробництва / Д. Ю. Скареднов, С. А. Манюненко, Ю. Г. Грабар, О. О. Вагідова // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 3. - С. 136-143. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено перетравність поживних речовин комбікорму у відгодівельного молодняку свиней полтавської м'ясної породи, до складу якого входили соєві корми, виготовлені за різними технологіями (експандування, віджим під пресом, екструзія) у порівняльному аспекті з макухою соняшнику. Використано методи: зоотехнічні, фізіологічний (балансовий) метод груп за умов індивідуального утримання тварин у металевих клітках на основі науково-господарського досліду, а також хімічний, статистичний методи. Наявність у комбікормах рослинних білкових кормів різних технологій виробництва в раціоні вплинуло на середньодобове споживання тваринами поживних речовин корму. Досліджено хімічний склад та середньодобову кількість виділеного калу та сечі. Найбільш суттєву різницю за хімічним складом екскрементів між свинями дослідних груп, виявлено за кількістю безазотистих екстракційних речовин, жиру та клітковини. Встановлено вірогідну різницю більшого виділення жиру з калом тваринами першої дослідної групи на 36,5 % (<$Eroman p~symbol Г~0,01>), і меншого - клітковини на 20,93 % (<$Eroman p~symbol Г~0,01>); та 39,82 % (<$Eroman p~symbol Г~0,001) у першій та третій дослідних групах у порівнянні з контролем. В усіх дослідних групах спостерігається тенденція до підвищення коефіцієнтів перетравності сирого протеїну, сирої золи та безазотистих екстрактивних речовин. Вищий коефіцієнт перетравності сирого протеїну в порівнянні з контролем мали свині третьої дослідної групи, в раціон яких входив екструдат соєвий. Перетравність сирого жиру вірогідно була кращою у тварин третьої дослідної групи у порівнянні з першою і становила відповідно 61,02 % проти 49,64 % (<$Eroman p~symbol Г~0,05>). Висока перетравність основних поживних речовин корму забезпечила середньодобові прирости свиней дослідних груп на рівні 857 - 952 г, що вище контролю на 5,93 - 17,68 % (<$Eroman p~symbol Г~0,05>) відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П65-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського