РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000525206<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасічнюк І. П. 
Порівняльний аналіз фізичного розвитку учнів 1 - 11 класів Львова і районів Львівської області на підставі дослідження індексу маси тіла / І. П. Пасічнюк, С. Л. Няньковський // Медицина трансп. України. - 2014. - № 3. - С. 9-15. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення гармонійності фізичного розвитку школярів на підставі антропометричних даних для виявлення осіб з різними стадіями метаболічних порушень. Обстежено 15 112 школярів 1 - 11 класів Львова і чотирьох районів Львівської області. Визначали антропометричні дані (масу тіла і зріст) та проводили анамнестичне анкетування. Було розроблено спеціальну анкету, яка містила 50 запитань, згрупованих за відповідними розділами: загальні відомості, особливості способу життя, фізична активність, соціально-побутові умови, шкідливі звички, харчування, дані анамнезу, в тому числі сімейного, тощо. Гармонійність фізичного розвитку визначали відповідно до класифікації ВООЗ з розрахунком індексу маси тіла (ІМТ, індекс Кетле) у модифікації Qutelet за формулою: маса тіла (кг)/зріст (м<^>2). Загальний аналіз даних свідчить, що відхилення від нормальних вікових показників ІМТ були у 61 % учнів, із них понад 50 % мали недостатню масу тіла. Найбільше (41,7 %) школярів із нормальними показниками ІМТ виявлено у Радехівському районі, а найменше (32,5 %) - у Львові. Поширеність нормальних показників ІМТ мала вікові особливості: серед учнів 1 - 4 класів Львова і області частка школярів з відповідними показниками вірогідної різниці не мала і коливалася в межах від 19,2 % (Львів) до 22,8 % (Радехівський район). Серед учнів 5 - 8 класів виявлено більше учнів із нормальними показниками у Кам'янка-Бузькому (42,1 %), Бродівському (41,4 %) і Бузькому (39,5 %) районах порівняно зі Львовом (34,5 %; p << 0,05). У 9 - 11 класах у Львові було менше (62,5 %; p << 0,01) таких учнів порівняно з Радехівським (74,3 %) і Кам'янка-Бузьким (71,2 %) районами. Найбільше учнів із ІМТ, меншим за вікову норму, виявлено у Львові (64,5 %), що вірогідно відрізнялося від решти аналізованих районів і більшою мірою - завдяки учням 1 - 4 класів (80,4 %; p << 0,05). Натомість найменше старшокласників із недостатньою масою тіла виявлено у Радехівському районі (21,5 %; p << 0,05) порівняно з іншими районами і Львовом. Поширеність надлишкової маси тіла у школярів була найменшою і мала вірогідно більшу різницю лише у старшокласників Львова (p << 0,01). Ожиріння 1-го ступеня виявлено у 0,3 % школярів, причому загальна частка їх у досліджених районах і Львові розподілялася однаково. Показники ІМТ в учнів різних вікових категорій як у Львові, так і в області мали певні особливості, що, очевидно, пов'язано з харчуванням та іншими аспектами способу життя. Це потребує подальших досліджень. Висновки: відхилення в показниках ІМТ із загальною тенденцією до зниження насторожують і вказують на потребу в корекції харчової поведінки і способу життя загалом. Щодо школярів з ожирінням, то їм потрібні додаткові обстеження і консультації спеціалістів вузького профілю, зокрема ендокринолога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЛЬВ)025.4 + Р128.94-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського