РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000525207<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іващук С. І. 
Клітинна реактивність і рівень адаптаційного напруження у хворих на гострий панкреатит / С. І. Іващук // Медицина трансп. України. - 2014. - № 3. - С. 16-21. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити патогенез і патофізіологічні механізми клітинної реактивності та рівень адаптивного напруження організму хворих на гострий панкреатит (ГП). На підставі розширеного загальноклінічного аналізу крові 189 хворих на ГП розрахували лейкоцитарний індекс інтоксикації, індекс клітинної резистентності, ядерний індекс ступеня ендотоксикозу, показник інтоксикації, індекси зсуву лейкоцитів та співвідношення лейкоцитів і швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ). Розподілили хворих на ГП за зонами адаптаційного напруження та ступенем імунних порушень. У хворих на ГП на 99,84 % збільшується у периферійній крові абсолютна кількість лейкоцитів за рахунок нейтрофілів, за лавиноподібним типом у 6,08 разу зростає ШОЕ. Адаптаційний індекс збільшується у 2,04 разу, і за значеннями зон адаптаційного напруження більшість (83,07 %) хворих перебувають у зонах реакції на тренування та стресу. За зростання індексу клітинної реактивності на 80,62 % індекс зсуву лейкоцитів підвищується у 2,52 разу, що свідчить про активний запальний процес і порушення механізмів імунної реактивності організму, а істотне зниження рівня індексу співвідношення лейкоцитів і ШОЕ вказує на інтоксикацію, пов'язану з інфекційним процесом, тобто фазу транслокації мікроорганізмів із кишечнику. Висновки: розвиток ГП супроводжується стимулюванням клітинної реактивності організму. Зростання адаптаційного напруження вказує на можливий негативний прогноз щодо перебігу хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського