РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000525210<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гапонов І. В. 
Дивертикулярна хвороба товстої кишки як причина товстокишкових кровотеч / І. В. Гапонов, К. О. Ярошенко // Медицина трансп. України. - 2014. - № 3. - С. 34-40. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості клініки, діагностики та лікування хворих із дивертикулярною хворобою товстої кишки (ДХ ТК), ускладненою кровотечею, та встановити прогностичні чинники перебігу захворювання. Проведено клінічне та лабораторне обстеження 51 пацієнта з ДХ ТК, ускладненою кровотечею. Хворих розподілено на дві групи: I - з товстокишковою кровотечею (ТКК) легкого та середнього ступеня крововтрати без попередніх клінічних виявів дивертикульозу; II - з ТКК легкого та середнього ступеня крововтрати, що супроводжувалася болем у черевній порожнині. Дослідження виконували в 1-шу та 4-ту добу від моменту госпіталізації. Група порівняння (10 осіб) була репрезентативною за основними якісними показниками. Вміст фактора некрозу пухлини (ФНП-<$E alpha>), інтерлейкіну 6 (ІЛ-6) та інтерлейкіну 10 (ІЛ-10) досліджували у сироватці крові за методом кількісного імуноферментного аналізу. Для уточнення взаємодії про- та протизапальних цитокінів розраховували коефіцієнт співвідношення ФНП/ІЛ-10. Встановлено клінічні особливості й лабораторні ознаки ДХ ТК, ускладненої ТКК. Доведено, що рівень ФНП-<$E alpha>, ІЛ-6 та ІЛ-10 у сироватці крові й цитокіновий індекс ФНП/ФЛ-10 суттєво змінюються від початку ТКК у хворих обох груп та мають статистично вірогідну різницю, якщо кровотеча виникла на тлі гострого дивертикуліту з клінічними виявами. Найінформативнішими для діагностики безсимптомної кровотечі є ІЛ-10 та ФНП/ІЛ-10, для діагностики кровотечі з больовим синдромом - ФНП/ІЛ-10. Запропоновано спосіб визначення ефективності гемостатичної терапії у разі гострих шлунково-кишкових кровотеч, який полягає в тому, що додатково до початку гемостататичної терапії проводять первинне визначення показника ФНП-<$E alpha>, на 4-ту добу від її початку дослідження повторюють і після зменшення концентрації ФНП-<$E alpha> до нормальних значень приймають рішення про припинення терапії, а у разі збільшення вмісту ФНП-<$E alpha> або одержання незмінних результатів терапію продовжують. Висновки: одержані результати свідчать про можливість використання показника ФНП-<$E alpha> як маркера гострих шлунково-кишкових кровотеч та ефективності терапії при ДХ ТК, ускладненій ТКК, а також прогнозувати тривалість гемостатичної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.5 + Р457.465.303.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського