РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000525218<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Люлько О. М. 
Обгрунтування нового формату роботи медичної служби цивільного захисту притрасової лікарні під час надання медичної допомоги постраждалим унаслідок надзвичайної ситуації воєнного походження / О. М. Люлько // Медицина трансп. України. - 2014. - № 3. - С. 77-80. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета роботи - вибір оптимального формату функціонування районної лікарні з надання медичної допомоги постраждалим унаслідок надзвичайної ситуації воєнного генезу. Проаналізовано діяльність медичної служби цивільного захисту однієї з притрасових районних лікарень Харківської області, що межувала з зоною проведення Антитерористичної операції. Оцінювали ефективність організації надання медичної допомоги постраждалим, яких доставляли до лікарні із зони надзвичайної ситуації, і порядок взаємодії з іншими відомчими рятувальними службами (військово-медичною, медичною службою Головного управління державної служби надзвичайної ситуації в Харківській області). Практика участі закладів охорони здоров'я в Антитерористичній операції особливо переконливо засвідчила органічну єдність медицини катастроф і військової медицини, але нині підрозділи відомчої медичної служби Збройних Сил України та органів управління охорони здоров'я Міністерства охорони здоров'я України працюють в різних правових площинах. Практично не визначено порядку взаємодії між цими структурами. Крім того, доведено, що посада начальника штабу (інженера) цивільної оборони цивільних лікарень створена ще за часів Радянського Союзу, майже повністю вичерпала себе. Висновки: особливості роботи районної лікарні під час надання медичної допомоги потерпілим унаслідок надзвичайної ситуації воєнного генезу вказує на крайню потребу в формуванні нової моделі роботи медичної служби цивільного захисту в лікарні. Це доцільно зробити шляхом створення у районній лікарні окремого підрозділу, очолюваного заступником головного лікаря з оперативної роботи (безпеки життєдіяльності), який відповідатиме за пожежну безпеку, охорону праці, цивільний захист, впровадження елементів епідеміологічного нагляду і головне - за взаємодію з військово-медичною службою. Готувати таких фахівців потрібно лише на військово-медичних факультетах медичних навчальних закладів. Доцільніше навіть створювати військову посаду в цивільній лікарні (залежно від кількості ліжок - капітанську чи майорську) з обов'язковим підпорядкуванням як головному лікарю закладу охорони здоров'я, так і начальнику гарнізонного військового шпиталю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського