РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000525258<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Беленичев И. Ф. 
Исследование <$Ebold beta>-адреноблокирующей активности в ряду производных 1-алкил (карбоксиалкил)-4-илиденамино-1,2,4-триазолия / И. Ф. Беленичев, Ю. А. Волчик, Л. И. Кучеренко, Е. А. Нагорная, Н. В. Парнюк, И. А. Мазур, Н. А. Авраменко, Е. А. Портная // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2014. - № 3. - С. 24-32. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

У НВО "Фарматрон" теоретично обгрунтовано та вибрано напрям зі створення <$Ebeta>-адреноблокуючих засобів шляхом хімічної модифікації молекули 1,2,4-триазолу в 1 і 4 положенні азагетероциклу і одержання бромідів 1-карбоксиалкіл-4-іліденаміно-1,2,4-триазолію і бромідів 1-алкіл-4-іліденаміно-1,2,4-триазолію. В результаті проведених досліджень встановлено, які сполуки, що вивчались, - похідні бромідів 1-алкіл (карбоксиалкіл)-4-іліденаміно-1,2,4-триазолію - належать до III - IV класу токсичності, тому що їх ЛД50 у разі внутрішньочеревного введення знаходиться в межах 29,5 - 290 мг/кг. Значення ЛД50 у ряді бромідів 1-алкіл (карбоксиалкіл)-4-іліденаміно-1,2,4-триазолію залежить від довжини алкільного радикалу в 1 положенні молекули 1,2,4-триазолу, від характеру замісника в п-положенні бензиліденаміну в положенні 4 - введення метоксигрупи або протона в п-положення бензиліденаміну знижує токсичність, а введення диметиламінової групи або хлору призводить до її підвищення. Серед 12 сполук бромідів 1-алкіл (карбоксиалкіл)-4-іліденаміно-1,2,4-триазолію, що вводились в дозі 1/100 ЛД50 тваринам з попереднім введенням адреноміметику ізадрину, 7 проявляли <$Ebeta>-адреноблокуючу активність, направлену на зменшення ЧСС. <$Ebeta>-адреноблокуюча активність у ряді бромідів 1-алкіл (карбоксиалкіл)-4-іліденаміно-1,2,4-триазолію залежить від характеру замісників в 1 положенні (<$Ebeta>-фенілетил, карбоксипропіл, октил) і 4 положенні (аміно-, п-метоксибензиліденаміногрупи). Сполуки МТ, АЄ-401, ЖЕ-81 за ступенем зниження ЧСС у тварин з ізадриновим "навантаженням" достовірно перевищують терапевтичну ефективність метопрололу. Аналіз <$Ebeta>-адреноблокуючої активності досліджуваних сполук та їх фізико-хімічних властивостей виявив найбільшу перспективність сполуки під робочим шифром МТ (1-(<$Ebeta>-фенілетил)-4-аміно-1,2,4-триазолію бромід), яка є нейтральною та стійкою у водних розчинах, малотоксичною (ЛД50 - 295 мг/кг), проявляє ефект в дозі 1/100 ЛД50. Сполука МТ, що проявляє найбільшу негативну хронотропну дію за умов ізадринового "навантаження", надає достовірної антигіпертензивної дії в дозах 1/30 і 1/15 ЛД50, достовірно знижуючи артеріальний тиск у щурів лінії SHR на 8 % і 20 % відповідно. Метопролол в дозі 10 мг/кг не надавав достовірної антигіпертензивної дії у випадку одноразового введення щурам лінії SHR.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського