РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000525530<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чернега Д. Ф. 
Ефективність функціонального розподілення твердого палива в пошаровій системі з рудно-флюсо-паливних композицій / Д. Ф. Чернега, В. М. Нещадим, П. Д. Кудь, Д. В. Іванченко // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2014. - № 2. - С. 94-98. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Експериментально досліджено процеси згрудкування і випалення залізорудних котунів з різним розподілом твердого палива в пошаровій системі. З'ясовано вплив функціонального розподілення твердого палива на міцність під час стискання і ступінь металізації випалених котунів. Міцність на стискання випалених котунів основністю 1,4, що містять підвищену кількість дисперсного палива, змінюється в межах 1,6 - 2,35 кН/котун і не характеризується високими показниками, хоча і перевищує вимоги держстандарту на 0,2 - 0,95 кН/котун. Перерозподіл твердого палива характеризується тим, що переважна кількість його мітиться всередині гранул (12 %)і лише 3,3 % - у міжгранульному просторі. В результаті цього істотно підвищується ступінь металізації спеченого матеріалу, зменшується теплове навантаження на реакційний вузол електропечі опору і дещо знижується міцність на стискання випалених котунів. Максимальний ріст ступеня металізації (38,2 %) спостерігається за наявності на їх поверхні захисного шару із суміші негашеного вапна і залізорудного концентрату. Захисна оболонка слугує додатковим бар'єром, який у процесі спікання й охолодження котунів перешкоджає вільному доступу кисню до вуглецю, що міститься всередині гранул, значно зменшуючи інтенсивність реакції окиснення твердого палива. В результаті підвищується ступінь металізації шихтового матеріалу, зменшується витікання розплаву із гранул, що не призводить до сплавлення їх у вигляді шматків великого розміру. Підвищення ступеня металізації випалених котунів супроводжується збільшенням концентрації металевого заліза у вигляді "глобульних частинок" усередині гранул і монооксиду заліза у поверхневому шарі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К301.31-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського