РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000526534<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тітова Н. О. 
Речовинний склад твердих викидів грязьових вулканів Керченського півострова та його значення для літолого-генетичних реконструкцій : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.21 / Н. О. Тітова; НАН України, Від-ня мор. геології та осадоч. рудоутворення. - Київ, 2014. - 21 c. - укp.

Уперше досліджено гранулометричний склад твердих викидів грязьових вулканів Керченського півострова та визначено, що основна маса сопкового матеріалу належить алеврито-глинистій фракції (96 - 98 %). Піщана та грубоуламкова фракція становлять не більше 2 - 4 %. У складі крупно-піщаного та грубоуламкового матеріалу твердих викидів Керченського півострова встановлено: пісковики, алевроліти, аргіліти, вапняки, залізні руди, мергелі, глинисто-сидеритові конкреції, залишки фауни, аутигенні та алотигенні мінерали, що відповідають крейдяному, палеогеновому, неогеновому та четвертинному віку. Доведено, що літологічний склад крупно-піщанистого та грубоуламкового матеріалу твердих викидів залежить від глибини кореневої системи грязьових вулканів, їх структурного положення та процесів, що відбуваються в еруптивному каналі. З'ясовано, що основна частина пелітової фракції твердих викидів має каолініт-гідрослюдистий склад, а постійними домішками сопкових глин є теригенний кварц та польові шпати. Визначено, що основним джерелом формування глинистої матриці сопкового матеріалу є відклади майкопської серії, що зазнали в еруптивному каналі грязьових вулканів суттєвих процесів карбонатизації, каолінітизації та ілітизації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д403.23 + Д59(45УКР7-6КРИ)344

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського