РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000526615<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ярмак Я. А. 
Ностальгія в контексті естетичних поглядів М. Метнера: культурологічний аналіз : автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / Я. А. Ярмак; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. - Київ, 2015. - 17 c. - укp.

Розглянуто вплив ностальгії на формування естетичних поглядів російського композитора М. Метнера. З урахуванням епістолярної спадщини, а також на трактату композитора "Муза і мода" - як прикладу "естетики ностальгії" - виокремлено модуси ностальгійного "традиціоналізм" та "релігійність". Відзначено, що причиною виникнення ностальгії як феномену виступає потреба людини в захисній реакції, пошуку в минулому стабільності, яку втратив теперішній час. Ностальгія пов'язана з невідрефлексованими почуттями, нераціональним типом мислення. Наголошено на тому, що трактування ностальгії базується на наративній та афективній основах: у автобіографічних спогадах. У російській культурі першої половини XX ст., у зв'язку з історичними подіями (Перша світова війна, революції, громадянська війна), ностальгія стала явищем, властивим багатьом митцям, що відобразилось у їх творчості: в образах любові до Батьківщини та намагань якомога детальніше відтворити ідеалізовані митцями особливості духовного та побутового устрою. Визначено поняття "ностальгія". На матеріалі "Сонати-Reminiscenza" М. Метнера показано втілення ідеї ностальгійного пригадування в музичному творі, а також прояви ностальгійних модусів "традиціоналізм" і "релігійність", що визначають жанрово-тематичні та композиційні особливості сонати та впливають на її семантичне навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4РОС)6-81 Метнер, М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412283 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського