РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000526805<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Томенко М. Г. 
Ідеї української народної педагогіки у творчій спадщині Ф. К. Вовка (1847 - 1918 рр.) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / М. Г. Томенко; НАПН України, Ін-т пед. освіти і освіти дорослих. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Охарактеризовано творчу спадщину Ф. Вовка в контексті становлення і розвитку української народної педагогіки кінця XIX - початку XX ст. Показано, що еволюція науково-педагогічної і просвітницької діяльності вченого відбувалася під впливом західноєвропейського антропологічного вчення, філософії позитивізму, теорії соціального конфлікту, європейського раціоналізму, німецької політичної історіографії, а також зазнала змін завдяки ідеям народників та активної участі у громадівському русі. Обгрунтовано періодизацію життєвого шляху Ф. Вовка, ідейно-соціальні і культурницькі засади його науково-педагогічної і просвітницької діяльності. Характеристику кожного з періодів подано з урахуванням надбань вченого і тих утруднень, що виникали у процесі його життєдіяльності. Проаналізовано особистий підхід Ф. Вовка до культурно-антропологічної історії української народної педагогіки. Акцентовано увагу на матеріалах з української народної педагогіки, де просвітником розкрито ідеї розумового виховання молодого покоління, його підготовки до подружнього життя у весільній обрядовості та народних іграх, а також звичаях і традиціях українського народу щодо вшанування пам'яті предків. Визначено шляхи творчого використання прогресивних ідей Ф. Вовка за сучасних умов відродження національної виховної традиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч313.3(4УКР)5-8 Вовк Ф. К.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412640 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського