РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000526921<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федорчук В. Є. 
Технологічна міцність зварних з'єднань алюмінієвих сплавів системи Al - Zn - Mg - Cu, легованих скандієм : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / В. Є. Федорчук; НАН України, Ін-т електрозварювання ім. Є.О. Патона. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Досліджено зварюваність високоміцних алюмінієвих сплавів системи Al - Zn - Mg - Cu за умов додаткового легування їх скандієм. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено перспективність введення скандію у високоміцні алюмінієві сплави, що містять підвищену кількість міді. Вперше сформульовано критерії та визначено раціональні межі легування металу швів скандієм при зварюванні алюмінієвих сплавів системи Al - Zn - Mg - Cu. Встановлено, що досягнення максимального зміцнюючого ефекту забезпечується за концентрації скандію 0,35 - 0,4 % ваг. за рахунок подрібнення кристалічної структури та твердорозчинного зміцнення металу шва скандієм. З'ясовано, що неодмінною умовою підвищення зварюваності є присутність скандію як в зварюваному металі, так і в присадкових дротах. Показано, що легування сплавів системи Al - Zn - Mg - Cu скандієм і використання присадкових дротів системи Al - Mg зі скандієм сприяють зменшенню схильності сплавів до утворення гарячих тріщин при зварюванні в 1,5 - 2 рази. Дослідження механічних властивостей зварних з'єднань також підтверджують доцільність легування скандієм не тільки присадкових дротів, але і сплавів, що зварюються. Встановлено, що використання присадкового дроту зі скандієм забезпечує підвищення тимчасового опору розриву зварних з'єднань на 15 - 20 МПа, в той час як введення 0,3 % скандію в зварюваний метал сприяє підвищенню межі міцності з'єднань на 100 МПа. При цьому пластичність зберігається на тому ж рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.108 + К641-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412941 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського