РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527085<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дехтярук Р. І. 
Термоелектричне охолодження теплонапружених елементів електроніки та оптоелектроніки : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.14 / Р. І. Дехтярук; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2012. - 20 c. - укp.

Запропоновано фізичну модель для опису термоелектричної системи охолодження та розроблено теоретичні основи оптимального узгодження її компонентів, включаючи охолоджуваний об'єкт, термоелектричний охолоджувач (ТЕО) та теплообмінник в їх тепловій взаємодії. Особливістю розробленого підходу є ідентифікація термічних опорів на границях ТЕО з урахуванням тривимірного розподілу температури в окремих елементах системи. Розроблено алгоритм оптимізації системи, що поєднує рішення рівнянь балансу теплоти на границях ТЕО з рішенням крайових задач для рівняння стаціонарної теплопровідності в приєднаних елементах. Вперше показано теоретично та підтверджено експериментально можливість підвищення потужності процесора на 17 - 25 % у разі термоелектричного охолодження з зовнішнього боку теплового моста процесора. Встановлено, що для досягнення цього результату необхідно забезпечити електричне контактний опір на рівні від 10-7 до 10-6 Омxсм2, і за цього термічні опори на зовнішніх границях ТЕО повинні бути зведені до мінімуму. Вперше показано, що перевага термоелектричного охолодження збільшується у разі використання процесорів персональних комп'ютерів за умов підвищених температур навколишнього середовища. У разі температури у середині системного блоку персонального комп'ютера близько 60°С потужність його процесора може бути подвоєна. За температури середовища, що перевищує або дорівнює граничній допустимій температурі процесора, термоелектричне охолодження стає єдиним засобом підтримки його теплового режиму. Поставлено та вирішено завдання щодо досягнення мінімальної температури світловипромінювальних діодів за інтегрування ТЕО в пасивну систему охолодження. Встановлено, що за використання термоелектричного охолодження можливо знизити робочу температуру такого діоду на 30 °С, що збільшує його термін служби більш ніж на 200 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.2 + З852-028.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394576 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського