РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527150<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Веселівська Г. Г. 
Корозійна та корозійно-механічна тривкість титанових сплавів, поверхнево модифікованих азотом з використанням іонно-плазмових технологій : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.14 / Г. Г. Веселівська; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В. Карпенка. - Л., 2013. - 19 c. - укp.

Встановлено вплив модифікування іонною імплантацією азоту та іонно-плазмовими покривами поверхневих шарів титанових сплавів на їх корозійно-електрохімічну та корозійно-механічну поведінку в середовищах різної агресивності. Визначено оптимальний режим імплантації азоту (D = 1...2 · 1017 іон/см2, E = 30 кеВ; відпал у вакуумі за температури 530 °С впродовж 2 год), який забезпечує найвищу корозійну тривкість титанових сплавів, особливо з (α + β)-структурою. Розраховано ефективну енергію активації корозії іонно-імплантованих азотом титанових сплавів та покриву з нітриду титану в слабомінералізованій воді та 3%-му розчині NaCl та встановлено, що швидкість їх анодного розчинення визначається дифузійними процесами на межі поділу метал - середовище. Виявлено, що найагресивнішим середовищем щодо необроблених титанових сплавів є сульфатна кислота, тоді як для модифікованих - хлоридна (10...20 %). Встановлено стабілізовані значення електродних потенціалів у зоні припрацювання титанових сплавів ТС-5 та ВТ-6 після різних обробок - у вихідному стані, імплантації азоту, осадження покриву з нітриду титану, які можна використати для прогнозування корозійно-абразивного пошарового зношування сплавів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.062.2 + К66-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського