РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527172<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Філатов О. Ю. 
Підвищення ефективності фінішної алмазно-абразивної обробки оптичного скла і природного каменю за умов активного контролю якості : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / О. Ю. Філатов; НАН України, Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Увагу приділено підвищенню ефективності фінішної алмазно-абразивної обробки оптичного скла та природного каменю. Скорочення часу обробки досягається за рахунок використання шліфувально-полірувального пристрою з системою активного контролю якості оброблюваної поверхні, а підвищення якості її обробки досягається завдяки застосуванню спеціальної конструкції робочого шару інструмента. Розроблено метод in situ еліпсометричного контролю стану поверхні за оптичними сталими оброблюваного матеріалу безпосередньо в процесі обробки, досліджено вплив часу полірування на відбиваючу здатність поверхні, що оброблюється. На основі аналізу контактної взаємодії частинок шламу показано, що мікропрофіль шліфованої поверхні залежить від радіусу її колових зон. Встановлено, що завдяки ерозійному зношуванню потоком частинок шламу її шорсткість зменшується в напрямку до центральної зони (Ra зменшується в 1,5 раза). На основі квантово-механічного опису взаємодії частинок шламу та частинок зносу інструмента в процесі полірування встановлено, що залежність висоти мікро-профілю поверхні від радіусу колових зон визначається диференціальним перерізом, тілесним кутом розсіювання та розміром частинок зносу інструмента, а також найбільш вірогідним розміром частинок шламу. Показано, що на робочій поверхні полірувального інструмента утворюється наліт, що локалізується в кільцевій зоні шириною до 1/10 діаметру інструмента, має вигляд фрагментів товщиною 2,0 ± 0,5 мкм розмірами 50 - 400 мкм. Розроблено шліфувально-полірувальний пристрій з системою активного контролю якості та інструмент зі спеціальною конструкцією робочого шару.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.206.36 + Н625.310.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395557 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського