РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527184<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гаман І. О. 
Маркери субклінічного ураження органів-мішеней та можливість їх корекції шляхом комплексного лікування у хворих на артеріальну гіпертензію з метаболічним синдромом : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / І. О. Гаман; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Л., 2012. - 20 c. - укp.

Вперше з'ясовано клініко-патогенетичні особливості перебігу артеріальної гіпертензії (АГ) з гіпертензивною нефропатією (ГН) та метаболічним синдромом (МС) залежно від рівня ендогенного інсуліну (ЕІ). Доведено, що за наявності ГН за умов реактивної спонтанної гіперінсулінемії (ГІ) виникає резистентна АГ із несприятливим добовим профілем "поп-dipper"; переважно концентрична гіпертрофія міокарда лівого шлуночка з його діастолічною дисфункцією та дисбаланс вуглеводного і ліпідного обміну, що зумовлює прогресуюче ураження нирок. Встановлено, що у хворих із ГН та МС рівень маркерів субклінічного ураження органів-мішеней збільшується у міру наростання тяжкості інсулінорезистентності (IP) від реактивної до спонтанної ГІ. Виявлено пряму кореляційну залежність між рівнем у крові ЕІ та BNP (r = 0,7 993; р = 0,0 001), ФНП-α (r = 0,7 679; р = 0,0 001) і СРП (r = 0,8 256; р = 0,0 001). Встановлено, що тривале застосування лерканідипіну/фелодипіну у поєднанні з ірбесартаном і аторвастатином дозволяє досягти цільового артеріального тиску (AT) у 61 % пацієнтів із АГ і добового профілю AT "dipper" - у 77 %; зменшити гіпертрофію і діастолічну жорсткість міокарда лівого шлуночка (ЛШ) та знизити рівень BNP на 14 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р415.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396030 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського