РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527194<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єфіменко О. К. 
Генетичні форми тромбофілії в генезі прееклампсії вагітних у Львівській області : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. К. Єфіменко; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Львів, 2012. - 18 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення актуального завдання сучасного акушерства - підвищення ефективності прогнозування прееклампсії важкого ступеня (ПЕ) шляхом розробки алгоритму прогнозування та профілактики виникнення даного ускладнення на основі дослідження генетичних форм тромбофілії. Вивчено генетичними маркерами схильності до розвитку ПЕ важкого ступеня є носійство АА генотипу метіонінсинтаза (МТR) (ризик зростає в 2,7 раза), GG генотипу редуктаза метіонінсинтази (MTRR) (ризик зростає в 1,9 раза) та CT_AA/AA/GG (ризик зростає в 5,9 раза), CT_AC/AA/AG (ризик зростає в 4,9 раза) і CC_AA/AA/AG (ризик зростає в 11 разів) генотипів MTHFR/MTR/MTRR, а носійство GG генотипу МТR, AA генотипу МТR, AA генотипу MTRR та AG/AA i GG/AA компаунд-генотипів МТR/MTRR має на противагу протекторний ефект. Підкреслено, що носійство GG генотипу гена МТRR підвищує ризик розвитку гіпергомоцистеїнемії у 4 рази. Констатовано, що за рівня гомоцистеїна (ГЦ) 8 мкмоль/л ризик ПЕ зростає у 3,9 раза, а за рівня понад 11 мкмоль/л - у 10 разів. Зроблено висновок, що застосування алгоритму, що грунтується на визначенні рівня ГЦ та генотипів програми фолатного циклу, динамічному спостереженні і обстеженні вагітних групи ризику, призводить до зменшення частоти акушерських та перинатальних ускладнень (зниження частоти розвитку ПЕ важкого ступеня у 5 разів, частоти дострокового розродження - у 3,3 раза, покращання стану новонароджених у 2,25 раза).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 + Р716.216.411

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396075 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського