РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527224<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юрчишин Л. Д. 
Фізико-хімічні властивості та дефектна підсистема германій телуриду і твердих розчинів на його основі : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.21 / Л. Д. Юрчишин; МОНМС України, ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". - Івано-Франківськ, 2013. - 24 c. - укp.

Встановлено, що у нестехіометричному германій телуриді домінуючими дефектами є дво- та чотирикратно йонізовані вакансії германію (VGe2-,VGe4-), які визначають залежність концентрації основних носіїв заряду від температури та хімічного складу кристала. Вакансії телуру V1+VTe та антиструктурні атоми германію GeTe1-, за заданих досліджуваних технологічних умов, суттєво не змінюють концентрацію вільних носіїв, а вплив антиструктурного дефекту TeGe1+ є помітним лише для температур вище 750 К та концентрацій надлишкового телуру понад 0,04 ат. % Те. Показано, що відпал кристалів GeTe, у порівнянні з невідпаленими, у парі телуру P2Te призводить до суттєвого зменшення антиструктурних дефектів [TeGe1+]. На основі термохімічних даних вперше розраховано енергії утворення моновакансій металу та халькогену, а також антиструктурних дефектів у кристалах GeX (X = S, Se, Те). Визначено ентальпії утворення комплексів точкових дефектів, що складаються з домішкового атома заміщення та вакансії у сусідньому вузлі. Встановлено, що легування амфотерною домішкою Ві германій телуриду не призводить до значних деформацій гратки в околі дефекту заміщення у випадку заміщення металу та халькогену, що зумовлює низьку ймовірність компенсації їх електричної дії вакансійними комплексами. Проведено кристалохімічний аналіз дефектної підсистеми твердих розчинів GeTe-Bi2Te3 на основі GeTe.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.315-2 + Г563,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського