РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527240<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гаврик С. С. 
Продуктивність сіяного злакового травостою залежно від доз добрив і режимів використання на сірих лісових грунтах Лісостепу : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / С. С. Гаврик; НААН України, Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва НААН" . - К., 2013. - 20 c. - укp.

Наведено результати досліджень з вивчення закономірностей формування сіяного злакового травостою залежно від доз і співвідношень мінеральних добрив і режимів використання, а також розроблення заходів з його удобрення та використання на сірих лісових грунтах Лісостепу для виробництва високоякісних трав'яних кормів. Досліджено вплив цих факторів на ботанічний склад, кількість пагонів, висоту та продуктивність злакового травостою, хімічний склад кормів за вмістом у ньому органічних речовин, макро- і мікроелементів та важких металів, показники родючості грунту за нагромадженням поживних речовин, кореневої маси, протиерозійною стійкістю фітоценозів. Встановлено, що за внесення N90 з рівномірним розподілом під кожний з трьох укосів на різних фонах фосфорних калійних добрив продуктивність злакового травостою підвищується від 2,96 - 4,39 т/га до 7,24 - 8,86 т/га сухої маси або в 2,0 - 2,4 рази, а за внесення N180 - до 9,66 - 11,47 т/га або в 2,6 - 3,3 рази. Підкреслено, що окупність 1 кг азоту добрив вищою була за внесення N90 і становила 45 - 50 кг сухої маси. Зроблено висновок, що азотні добрива покращували якість кормів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397007 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського