РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527303<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Саєнко Л. О. 
Еволюція структури і фазового складу гранітоїдів і кварциту при опроміненні прискореними електронами : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Л. О. Саєнко; НАН України, Ін-т електрофізики і радіац. технологій. - Х., 2013. - 18 c. - укp.

З метою прогнозування радіаційної стійкості гранітоїдних порід за умов поховання радіоактивних відходів проведено експерименти з їх опромінення прискореними електронами з енергією ~ 7 МеВ. Виконано розрахунки розподілу поглиненої дози та довжин вільного пробігу електронів за глибиною в досліджуваних зразках гранітоїдів. Вивчено структурно-фазові перетворення, які відбуваються під впливом опромінення в основних породоутворювальних мінералах, що входять до складу досліджуваних гранітоїдів. Зроблено порівняльну оцінку радіаційної стійкості основних різновидів гранітоїдів України. Встановлено, що в досліджуваному діапазоні доз (107 - 108 Гр) усі вивчені гранітоїди зберегли свою цілісність, однак аналіз змін структури, фазового складу та властивостей гранітоїдів у результаті опромінення електронами показав, що найбільш стабільними за умов радіаційного впливу є два різновиди: плагіограніти та кварцові сієніти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.16 + Д347.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397710 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського