РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527342<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маркін П. М. 
Експериментальне обгрунтування застосування нового похідного (2-оксоіндолініліден-3)-2-оксіоцтової кислоти при захворюваннях передміхурової залози : автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / П. М. Маркін; Нац. фармац. ун-т. - Х., 2013. - 20 c. - укp.

Дослідження присвячено пошуку речовини в ряді 22-х нових амідованих похідних (2-оксоіндолініліден-3)-2-оксіоцтової кислоти як потенційного простатопротекторного засобу. Зауважено, що під час прогнозування біологічної активності встановлено, що 17-ти із 22-х субстанцій притаманна протизапальна активність. На етапі скринінгу була виділена найбільш активна субстанція під шифром 22К (умовна назва "Оксіпрост"). Констатовано що середня смертельна доза оксіпросту за внутрішньоочеревинного введення білим мишам та щурам склала 3 500 ± 380,7 (2 522 ÷ 4 478) та 3 166,7 ± 409,2 (2 115,1 ÷ 4 218,3) мг/кг відповідно; за внутрішньошлункового введення - мишам LD50 > 8 000 мг/кг, щурам - LD50) > 11 000 мг/кг, що за класифікацією К.К. Сидорова дозволяє віднести оксіпрост до VI класу токсичності. Констатовано, що ED50 оксіпросту на моделі гострого карагенінового набряку становить 18 мг/кг маси тіла. Встановлено його помірну аналгетичну, антимікробну та антиоксидантну активність. Досліджувана субстанція не має ульцерогенного впливу. Виявлено в оксіпросту здатність зменшувати агрегацію тромбоцитів у периферичній крові щурів. Встановлено, що оксіпрост збільшує рівень тестостерону та зменшує рівень дигідротестостерону у крові піддослідних тварин. Зроблено висновок, що уведення оксіпросту сприяє виразному зменшенню ознак запалення у проблемних зонах передміхурової залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.62-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397933 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського