РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000527375<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Парафенко О. І. 
Клінічна оцінка порушень гемодинаміки, вегетативного гомеостазу, ліпідного обміну і антиоксидантного захисту у хворих на хронічний гломерулонефрит та методи їх корекції : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.37 / О. І. Парафенко; НАМН України, ДУ "Ін-т нефрології НАМН України". - К., 2013. - 21 c. - укp.

Розкрито проблеми підвищення ефективності лікування хворих на хронічний гломерулонефрит шляхом корекції гемодинамічних порушень, вегетативного дисбалансу, ліпідного обміну і антиоксидантного захисту, що є важливим у лікуванні хронічної хвороби нирок загалом та гломерулонефриту з артеріальною гіпертензією зокрема. У хворих на хронічний гломерулонефрит з артеріальною гіпертензією визначено дисфункцію ендотелію, гіперсимпатикотонію, перебудову морфофункціональних параметрів серця, дисбаланс ліпідного обміну й антиоксидантного статусу, які прогресують зі зниженням швидкості клубочкової фільтрації. Показано, що під впливом небівололу у хворих на хронічний гломерулонефрит з артеріальною гіпертензією спостерігається достовірне зниження продукції ендотеліну, інтерлейкіну-1β, фактору некрозу пухлини-α, зростання рівня NO2 та відбувається приріст діаметра плечової артерії, що сприяє відновленню балансу між ендотеліальними факторами вазоконстрикції та вазодилатації та корекціі гемодинамічних розладів. Під впливом антигіпертензивної терапії відбуваються однонаправлені (збільшення) зміни часових (SDNNi, SDNN, rMSSD), деяких спектральних параметрів (HF, LF), зростання симпато-вагального індексу (LF/HF), що проявляється зменшенням симпатикотонії (VLF) та збільшенням парасимпатичної активності (НF). Виявлено, що часові та спектральні параметри варіабельності серцевого ритму є предикторами виникнення серцево-судинних проблем у хворих нефрологічного профілю. Зазначено, що у лікуванні хворих на хронічний гломерулонефрит з артеріальною гіпертензією вибір ангигіпертензивного препарату проводиться диференційовано: у разі реєстрації підвищеного артеріального тиску на тлі гіперсимпатикотонїї препаратом вибору є небіволол, у випадку переважання гуморально-метаболічних впливів - периндоприл з уточненням оптимальної дози та часу приймання препарату залежно від величин та добової динаміки артеріального тиску. Доведено, що використання коензиму композитуму в комплексі лікування хворих на хронічну хворобу нирок сприяє покращанню показників ліпідного обміну й антиоксидантного статусу, а також сповільненню процесів мембранодеструкції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711 + Р414.011.7-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398574 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського